Tıbbi Bölümler Doktorlar
Hemen Arayın

Uzmanlık

 • Ortopedik Rehabilitasyon
 • Sportif Rehabilitasyon
 • Nörolojik Rehabilitasyon
 • Serebral Palsi Rehabilitasyonu
 • Manuel Terapi
 • Ozon Terapi
 • Fitoterapi
 • PRP-Proloterapi

Yabancı Dil

 • İngilizce

Biyografi

Dr. Sadi Kayıran, 1973 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldu. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı’nda Fizyoloji uzmanlık eğitimini, 2009 yılında da Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı’nda Fizik Tedavi uzmanlık eğitimini tamamladı. 2012 yılında Acıbadem Kocaeli Hastanesi’nde çalıştı. 2013 yılında İstanbul Pendik Yüzyıl Hastanesi’nde Fizik Tedavi uzmanı olarak çalıştı ve bu kurumda aynı zamanda  mesul müdür olarak görev yaptı. 2017 yılında Anadolu Sağlık Merkezi’nde çalışmaya başlayan Dr. Sadi Kayıran, Anadolu Sağlık Ataşehir Tıp Merkezi’nde fizik tedavi uzmanı ve mesul müdür olarak görev yapmaktadır.

Eğitim

 Üniversite                      
 
İstanbul Üniversitesi  

Uzmanlık eğitimi

İstanbul Tıp Fakültesi Fizyoloji ABD  
Kocaeli Üniversitesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ABD  

Yüksek Lisans

Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Farmakognozi Anabilim Dalı, Fitoterapi Programı

Kurum Üyelikleri

IPC (Uluslararası Paralimpik Komite) Sağlık Kurulu
İstanbul Tabip Odası
Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği

Basın & Haberler

 • AKŞAM - Kronik yorgunluğu ozon ile yenin

  Virüs ve bakterileri öldürmede oldukça etkili bir gaz olan ozon, sağlık alanında da önemli bir role sahip. Tıpta pek çok hastalığın iyileşme...
  Detay

Yayınlar

Yurtdışı Yayınlar:

1. Kayıran S, Dursun E, Ermutlu N, Dursun N, Karamürsel S. Neurofeedback in fibromyalgia syndrome. Agri. 2007; 19(3):47-53.
2. Kayiran S, Dursun E, Dursun N, Ermutlu N, Karamürsel S. Neurofeedback intervention in fibromyalgia syndrome; a randomized, controlled, rater blind clinical trial.Appl Psychophysiol Biofeedback. 2010; 35(4):293-302.

Yurtiçi Yayınlar:

1. Kayıran S, Kayıran SM. Çocuklarda Bel Ağrısı. TAF Prev Med Bull. 2011; 10(1): 115–118
2. Savaş Y, Savaş K, Kayıran S. Treatment of Osteoporosis by Vitamin D3 in Recessive Epidermolysis Bullosa Dystrophica Patient-Case Report. Anatolian Journal of Clinical Investigation. AJCI-531-11 

Yurtdışı Kongre ve Sempozyum Sunumları

1. EEG Biofeedback in Fibromyalgia Syndrome. Sadi Kayıran, Erbil Dursun, Nigar Dursun. COST Action B27 Swansea Meetings, September 2006 (Sözlü Sunum).
2. Neurofeedback intervention in patients with fibromyalgia syndrome. Kayıran S, Dursun E, Ermutlu N, Dursun N, Karamürsel S. 2nd Meeting of the Society for Applied Neurocience (SAN) in collaboration with COST B27 Electric Neuronal Oscillations and Cognition Seville Meetings, May 2008 (Yazılı Sunum).

Yurtiçi Kongre ve Sempozyum Sunumları

1. Post menopozal kadınlarda D Vitamini eksikliğinin sıklığı. Dursun N,Dursun E, Kayıran S, Üçkardeş Z. 20. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi, Bodrum, Haziran 2005 (Yazılı Sunum). 
2. Post menopozal kadınlarda D vitamini eksikliği. Dursun N, Dursun E, Kayıran S, Üçkardeş Z. Romatoloji 2007 Kongresi, Eylül 2007 (Yazılı Sunum). 
3. İnmeli hastalarda EEG nörogeribildirim tedavisi. Şen S, Dursun N, Kayıran S, İnanır M, Dursun E. XXI. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi, Antalya, 24-29 Ekim 2007 (Yazılı Sunum). 
4. Neurofeedback intervention in patients with fibromyalgia syndrome. Kayıran S, Dursun E, Ermutlu N, Dursun N, Karamürsel S. AVRUPA GENÇ ARAŞTIRMACI YARIŞMASI [“Trans European Scientific Contest (TESC)”] XXI. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi, Antalya, Ekim 2007 (Sözlü Sunum İkinciliği).
5. Fibromiyalji Sendromlu Hastalarda Nöro-Geribildirim Uygulaması. Kayıran S, Dursun E, Dursun N, 8. Ulusal Sinir Bilimleri Kongresi, Bolu, Nisan 2009 (Sözlü Sunum).
6. Nörogeribildirim-İnmeli Hastalarda Nörogeribildirim  Kayıran S, Dursun E, Dursun N. A’dan Z’ye İnme, Akvite Platformu Toplantısı, İstanbul, Ocak 2011 (Sözlü Sunum).
7. Dirsek Tutulumu: Epikondilitler-Tuzak Nöropatileri. Kayıran S, 16. İsmet Çetinyalçın Günleri, İstanbul, Ekim 2014 (Sözlü Sunum).
8. Spor Yaralanmalarında Egzersiz. Kayıran S. Sportif Rehabilitasyona Multidisipliner Bakış Sempozyumu, İstanbul, Şubat 2016, (Sözlü Sunum).
9. Engellilerde Sporun Fizyolojik Etkileri. Kayıran S. Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Derneği Aylık Bilimsel Toplantı, İstanbul, Mart 2016 (Sözlü Sunum).
10. Kasık Ağrılarından Korunma. Kayıran S. Sporcularda Kasık Ağrılarına Yaklaşım Sempozyumu, İstanbul, Ekim 2016 (Sözlü Sunum).
11. Cinsiyete Bağlı Fizyolojik Farklılıklar (Pre-Post Pübertal, Kadın Atlet Üçlemesi) Kayıran S. 26. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi, Antalya, Nisan 2017 Sözlü Sunum).

Doktor Yazıları

Kurs Katılımları

• Introduction to Neurofeedback. Society of Applied Neuroscience, May 2008 Seville.
• QEEG hand-on recordinng, Data Analysis and Applications. Society of Applied Neuroscience, May 2008 Seville.
• Manuel Tıp Kursu. 22. Ulusal Fiziksel Tıp Ve Rehabilitasyon Kongresi 12-17 Haziran 2009 İstanbul.
• IOF Osteoporosis Diagnosis Course, with Densitometry Certification, November 14-15 2009, İzmir, Turkey.
• Kas Eklem Ultrasonografisi Kursu. 4. Türk Romatoloji Kongresi 7-11 Nisan 2010 Antalya.
• TFF Sağlık Eğitim Programı Bilgi Yenileme Kursu 26-27 Aralık 2011 İstanbul
• Temel Ozon Terapi/PRP Kursu 18-19 Ocak 2014 İstanbul.
• Nöral Terapi Kursu 22-23 Şubat 2014 İstanbul.
• Sağlık Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Getat Eğitim Merkezi Ozon Terapi Sertifika Programı 2016 Ankara.
• Sağlık Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Getat Eğitim Merkezi Kupa Uygulamaları Sertifika Programı 2017 Ankara.
• Sağlık Bakanlığı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Getat Eğitim Merkezi Proloterapi Sertifika Programı 2017 Ankara.

Randevu almak artık daha da kolay!

Apple Store ve Google Play Store’dan indireceğiniz Anadolu Sağlık Online Servisler uygulamasıyla işlemlerinizi çok daha hızlı yapabileceksiniz.

Uygulamamızı şimdi indirirseniz anında dilediğiniz doktordan online randevu alabilir, test ve görüntüleme sonuçlarınıza kolayca ulaşabilir ve geçmiş doktor ziyaretlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

app store
google play

Öncelikle Anadolu Sağlık Merkezi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.